ABB SAKARYA CADDESİ’NDEKİ ÇİÇEKÇİLERİ UNUTMADI: 14 ADET DÜKKÂN YENİLENİYOR

Hayata geçirdiği projelerle Başkent esnafının yanında olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Caddesi’ndeki çiçek satış alanlarının yenilenmesi için düğmeye bastı.

ABB SAKARYA CADDESİ’NDEKİ ÇİÇEKÇİLERİ UNUTMADI: 14 ADET DÜKKÂN YENİLENİYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı “Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanları Yenileme Projesi” kapsamında; 200 metrekarelik alanda bulunan 1 lostra, 1 depo ve 14 adet dükkânı yenileyecek. Esnafın mağdur olmaması ve işlerini sürdürebilmesi için bölgeye geçici çadırlar kurulurken projenin 2023 yılının bahar aylarında tamamlanması hedefleniyor.

Hayata geçirdiği projelerle Başkent esnafının yanında olan ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkan Mansur Yavaş’ın haziran ayında tanıtımını yaptığı 110 proje arasında bulunan “Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanları Yenileme Projesi” için düğmeye bastı.

Proje kapsamında; yıllardır bir çalışma yapılmaması nedeniyle Başkentin kanayan yarası hâline gelen Sakarya Caddesi’ndeki çiçek satış alanları yenilenerek, hizmete açılacak.

MODERN DÜKKÂNLAR İNŞA EDİLECEK

Daha önce bakımsızlık nedeniyle ekonomik ömrünü dolduran ve artık balıkçı esnafının ihtiyaçlarını karşılamaz duruma gelen Yenimahalle Toptancı Hali içerisindeki Balık Hali’ni sıfırdan inşa eden ABB, şimdi de Sakarya Caddesi’ndeki çiçekçi esnafı için çalışmalara başladı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından hayata geçirilecek projeyle; 200 metrekarelik alanda 1 depo, 1 lostra ve 14 dükkân yeniden inşa edilecek.

Çalışmalar kapsamında eski dükkânların yıkımı gerçekleşirken esnafın mağdur olmaması, işlerine devam edebilmesi ve soğuk hava şartlarından etkilenmemeleri amacıyla alana geçici olarak büyük çadırlar kuruldu.

ABB ekipleri; “Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanları Yenileme Projesi”ni 2023 yılının bahar aylarında tamamlamayı ve kısa sürede çiçekçilere teslim etmeyi hedefliyor.

ESNAFTAN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

      Yeni çalışma alanları yapılana kadar geçici olarak bölgeye kurulan çadırlarda satış yapmaya devam eden çiçekçi esnafı projeye ilişkin memnuniyetlerini şu sözlerle getirdi:

-Halil İbrahim Külban (esnaf): “36 yıldan beri Sakarya Caddesi’nde çiçekçilik yapıyorum. Başkanımız bize geçici bir yer hazırladı, açıkta kalmadık. Mansur Başkan bize söz vermişti çünkü burada bir yenilik yapılmasına ihtiyaç vardı. Şimdi ise sözünü tutuyor. Kendisine çok teşekkür ederiz.”

- Metin Acar (esnaf): “30 yıldır buradayım. Şu anda içimizde büyük bir sevinç var. Burası uzun yıllardır kanayan yaraydı. Biz çalışıyorduk ancak mutsuz bir şekilde çalışıyorduk, buranın yenilenmesini tazelenmesini istiyorduk. Önceki dönemlerde bir umudumuz olmadı. Ancak Mansur Başkan gelince umutlandık. Bize yardımcı oldular. Mansur Başkan’a çok güveniyoruz, kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

-Ece Acar (esnaf): “Öncelikle Mansur Başkan’ımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizim için çok iyi oldu. Çok yıkık dökük ve çok soğuk bir alanda çalışıyorduk. Şimdi ise daha güzel olacak, daha iyi şartlarda çalışacağız. Çok teşekkür ederiz.”

BELEDİYELER

EKONOMİ