loader
Foto

Siverek Hayvan Rehabilitasyon Merkezi çalışmaları devam ediyor


Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sokak hayvanlarının bakımlarının yapılması ve ıslah edilmesi amacıyla yapımına başlanan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmalar sürüyor.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü işbirliği ile hibe desteği de alınarak başlatılan projenin yapım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, yaklaşık 10 dönümlük alan üzerine inşa edilen ‘Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nin’ yapım çalışmalarına devam ediyor.
Hayvan Rehabilitasyon Merkezi içerisinde 400 köpeğin barınabileceği köpek barınakları, 50 adet kedi evi, karantina alanları, 1 adet hayvan ilk kabul ve bakım ünitesi, 1adet idari bina içerisinde, veteriner hekim odaları, ameliyathane, kuru yem deposu ve personel odası bulunuyor.
Çalışmalar tamamlandığında Siverek ilçesinde sokaklarda yaşayan hayvanların bakım ve rehabilitasyonları hijyenik ve modern bir tesiste yapılacak.Bu Haber 81 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..