loader
Foto

Sokak hayvanları için Kulübe Beslenme Noktası Projesi


SOKAK HAYVANLARI İÇİN KULÜBE BESLENME NOKTASI PROJESİ
Ünye’de kış mevsimi ile birlikte sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarının sağlıklı şekilde giderilmesi adına Ünye Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği ve Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İşbirliği ile sokak hayvanları için 300 adet kulübe ve beslenme noktası projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında Ünye’de çeşitli noktalar için geri dönüşüme de katkı sunmak adına paletlerden inşa edilen kulübeler yerleştirilmeye başlandı.
Ünye’de hayvansever vatandaşlarında özellikle beslenme noktasında katkı sunduğu çalışma ile ilgili bilgi veren Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım yaptığı açıklamada, “Zorlu kış şartlarında sokak canlarımızın bir nebze olsun etkilenmemesi için Ünye Belediyemiz ve Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte böylesi bir sosyal projeye imza attık. Bu projeye destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Yardımcısı Mehel, “Sokak Canlarımızın Her Zaman Yanındayız”
Proje ve çalışma hakkında açıklama yapan Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel ise, “Ünye Belediyesi olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği ve Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katkılarıyla zorlu kış şartları öncesi yaklaşık 300 adet kulübe ve beslenme noktası yapımı noktasında bir proje ürettik. Projede kullanılmayan paletler ile üretim yaparak aynı zamanda geri dönüşüme de katkı sağlamış olduk. Bu çerçevede Ünye’mizin belirli noktalarına bu kulübeleri yerleştirdik. Sokak canlarımıza her daim sahip çıkmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Vatandaşlarımızın da bu noktada gösterdiği ilgi ve alaka bizleri son derece memnun etmektedir. Ordu Büyükşehir Belediyemiz Çevre Koruma Daire Başkanlığımızda bu konuda özveri ile çalışıyor. Bu konuda kendilerine teşekkür ediyoruz. Ünye Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Tavlı da bu konuda çok hassas ve kendisi de özellikle sürekli sahada ve çalışmaları yakında takip ediyor ve bizlere gerekli talimatları veriyor” diye konuştu.Bu Haber 102 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..