loader
Son DAKİKA:
Foto

Siverek'te Sokak Hayvanları Unutulmadı

Siverek Belediyesi Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında sokak hayvanlarını unutmadı.
İlçenin muhtelif cadde, sokak ve parklarına Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yem ve mama bırakıldı, Esnaflardan temin edilen etlerin de dağıtımı yapılarak sokak hayvanları doyuruldu.
Sokağa çıkma kısıtlamalarının başladığı günden bu güne kadar yem ve mama bırakma çalışmalarına devam edildiğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri şunları söyledi: ‘’Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’ın talimatları doğrultusunda sokak hayvanların beslenmesini hassasiyet içerisinde aksatmadan kısıtlamanın 2’inci gününde sürdürüyoruz, sabah erken saatlerde ekiplerimizce park, sokak, cadde ve yeşil alanlarda bulunan sokak dostlarımıza yem, mama ve çarşı esnaflarımızdan temin ettiğimiz etleri de düzenli olarak dağıtıyoruz. İlçenin en büyük caddesi olan bir parkımızı da kapatarak kuşlarımız için ayırdık, kuşlarımıza yem bırakarak onların da beslenmesini yapıyoruz. Can dostlarımızı ve yavrularını beslemek vicdanı sorumluluğumuzdur.’’


Bu Haber 85 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..