loader
Foto

Misket Tavşana Kapılarını Açtılar


Sahibi tarafından terk edilen sevimli tavşan Misket’e Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı kapılarını açtı.
Sahibi tarafından “Ben artık bakamıyorum. Alın yoksa atacağım” denilerek terkedilen sevimli tavşana Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı sahip çıktı. Görevliler tarafından bakımı yapılıp, ihtiyaçları giderilen tavşana ‘Misket’ adı konuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı Yöneticisi Meral Olcay, “Tavşanımız 2 gün önce terkedildi. Bir köpek barınağına tavşan terk edilmesi şaşırtıcı ancak vatandaş, atacağını söyleyince biz sahip çıktık. Hayvan stresten tüylerini yoluyor sürekli. Misket, mavi gözlü çok güzel bir tavşan, kendisine yuva arıyoruz. Sahiplenmek isteyen çok kişi başvuruda bulundu. İçlerinden seçeceğiz ve kısa süre sonra Misket yeni yuvasına kavuşacak" şeklinde konuştu.
SATIN ALMAYIN SAHİPLENİN
Hayvanseverlerin dilerlerse barınağa eski gazete, yorgan, battaniye, mama ve bayat ekmek desteğinde bulunabileceğini söyleyen Olcay, “Patili dostlarımızın en çok da sevgiye ihtiyacı var. Barınağımızda sahiplenmeyi bekleyen 2 bin civarında köpeğimiz yaklaşık 150 tane de kedimiz var. Hayvan sahiplenmek isteyenler barınağımızla iletişime geçsinler, burada bu kadar sevgiye aç dostumuz varken satın almasınlar. Buraya gelip onlara sadece sevgi ve ilginizi sunmanız bile büyük bir güzellik” dedi.
Hafta sonu kısıtlamadan dolayı kapalı olan Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı hafta içi 11.00 – 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.Bu Haber 105 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..