loader
Foto

Covid-19 Can Dostları Da Olumsuz Etkiledi


Yeni tip corona virüsle (Covid-19) mücadeleye yönelik alınan önlemler kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı ve restaurantlarda uygulanan kısıtlamalar en çok can dostları etkiliyor.
Sokaklarda yaşamlarını sürdüren can dostları unutmayan Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelinde oluşturduğu ekiplerle can dostların mama, su ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyor.
“Siz Evde Kalın, Can Dostlar Bize Emanet” sloganıyla her gün binlerce sokak hayvanına mama ve su servisi yapan belediye ekipleri, sağlık problemi yaşadığı tespit edilen can dostların tedavisini de anında yapıyor.
Barınma, beslenme ve sağlık sorunlarına geçit verilmiyor
Korona virüs salgını kapsamında alınan tedbirler nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken can dostları yalnız bırakmayan Büyükçekmece Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü Veterinerlik Şefliği ekipleri, her sabah ilçe genelinde tüm mahalleleri gezerek mama ve su ihtiyaçlarını karşılıyor. Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamaların sokak hayvanlarını olumsuz etkilememesi için her türlü tedbiri alan belediye ekipleri barınma, beslenme ve sağlık sorunlarına geçit vermiyor.
Tıbbi müdahale yapılıyor
Büyükçekmece Belediyesi Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü Veterinerlik Şefliği ekipleri, bu hafta sonunda da ilçe genelinde tüm bölgeleri gezerek mama ve su dağıtımı yaptı.
Veteriner Şefliği ekipleri, sağlık sorunu yaşadığı tespit edilen veya vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da can dostlara da gereken tıbbi müdahaleyi de anında uyguluyor.Bu Haber 173 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..