loader
Foto

BAŞKAN ASYA, SOKAK HAYVANLARI BAKIMEVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU


Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Belediyesi’ne ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevinde incelemelerde bulundu.

Muş Belediyesi her alanda olduğu gibi sokak hayvanlarının korunması ve bakımı ile ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zorlu kış şartlarında bile minik canları sahipsiz bırakmayan Muş Belediyesi, yiyecek ve barınma sıkıntısı yaşayan sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmıyor.

Belediye Başkanı Feyat Asya, bakımevindeki işleyişi yerinde incelemek üzere tesisi ziyaret etti. Yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Asya, özellikle cadde ve sokaklardaki hayvanların rehabilitesi ve ihtiyaçlarının karşılanması hususunda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Başkan Asya konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Muş Belediyesi olarak geçmiş yıllarda hizmete açtığımız Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakımevi’nde çalışmalarımızı her mevsimde her şartta kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Özellikle kış aylarında sokak hayvanlarının yiyecek ve barınma konusundaki sıkıntılarını asgariye indirmek için gerekli tedbirleri alıyoruz. Bunun yanı sıra yaralanan ve bakıma muhtaç hayvanları geçici bakımevine getirerek her türlü tedavi ve bakım ihtiyaçlarını burada gerçekleştiriyoruz. ‘Herhangi bir canlıya gösterdiğiniz alâka ve yaptığınız iyilik için mutlaka size sevap ve mükâfat vardır’ düsturuna layık olmak için bizlerin emaneti canları korumayı ve bakımlarını yapmayı ihmal etmiyoruz. Bakıma muhtaç hayvanları görmeleri halinde vatandaşlarımızın bizlere ulaştırmalarını istirham ediyoruz. Bizlere ulaştırılan ihbarların anında değerlendirileceğini bilinmesini istiyoruz” dedi.Bu Haber 158 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..