loader
Foto

Aydın'da can dostlar emin ellerde


Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde yiyecek bulma güçlügü çeken can dostları Aydin Büyüksehir Belediyesi unutmadı.
Sağlık İşleri Daire Baskanlığı’na bağlı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerince, Aydın’ın 17 ilçesindeki beslenme noktaları ve merkeze uzak noktalardaki can dostlara mama bırakıldı.
Lokantaların paket servise geçmesi ve vatandaşların tedbirler kapsamında sokağa çıkmaması nedeniyle sokak hayvanlarının beslenme kaynakları azaldı. Büyükşehir Belediyesi de can dostların beslenme sorunu çekmemesi için, parklar, bahçeler ve kırsal bölgelerde mama dağıtımını sürdürüyor.
“Bu şehirde yaşayan her canlı için Büyükşehir’in hizmetleri aralıksız olarak devam eder”
Can dostların bakımı ve beslenmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü hizmeti verdiğini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Can dostlarımızın bakımı ve beslenmesi için veterinerlerimizin gözetiminde çalısmalar sürdürülüyor. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde mama dagıtımını daha da arttırarak sürdürüyoruz. Bu şehirde yaşayan her canlı için Büyükşehir’in hizmetleri aralıksız olarak devam eder. Duyarlı vatandaşlarımızla birlikte can dostlarımıza sahip çıkmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.Bu Haber 210 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..