loader
Foto

Aksaray Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı


Aksaray Belediyesi, yılbaşı nedeniyle hafta sonu dahil 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını yine unutmadı. Şehrin birçok noktasında bulunan yemliklere sokak hayvanları için mama ve su takviyesi yapıldı.
Koronavirüsü salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilince insanlar tarafından beslenen sokak hayvanları açlık ile karşı karşıya geldi. Aksaray Belediyesi, uygulanan kısıtlamalarda sokaklarda yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.
Sokak hayvanlarının yiyecek ve içecek bulmaları noktasında sıkıntı yaşamaması için ekipler tarafından, kısıtlamanın ilk gününden itibaren şehrin pek çok farklı noktalarında bulunan yemliklere mama bırakıldı. Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca yemliklere mama ve su takviyesi yapıldı.
Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için günün büyük bir bölümünde yemlik ve besleme noktalarına mama ve su takviyesi yapıldığı bildirildi. Ayrıca bu süreçte zayıf düşerek bakıma ihtiyaç duyan hayvanların Aksaray Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kontrol altına alındığı kaydedildi.Bu Haber 368 Defa Görüntülenmiştir.


Son Eklenen

Gazete Pati İle Dünya'dan Haberdar Olun..